DŽENIFER ANISTON: NE PITAJTE ME ZAŠTO NEMAM DECU!

Holivudska glumica Dženifer Aniston nedavno je izjavila za jedan časopis da ljudi moraju prestati da se pitaju zašto ona nema decu. Ova 52-godišnjakinja je poslednji put za neki časopis govorila o tome kako je živeti bez dece samo nekoliko meseci nakon što se 2017. godine rastala od svog drugog muža, Džastina Terua, i tada je rekla da ljudi imaju različita mišljenja o njenom životu i činjenici da nema decu.

Zvezda serije „Prijatelji“ rekla je da postoji veliki pritisak na žene da imaju decu i ako ih nemaju (iz bilo kog razloga) – smatraju se „oštećenom robom“.

U svom poslednjem intervjuu, upitana je kako je pažnja posvećena njenom ličnom životu uticala na njenu karijeru: „Nekad sam to shvatala lično – sve te glasine o potencijalnoj trudnoći i o komentarima „ona je svoju karijeru stavila ispred dece„.

Nemaš pojma šta se dešava sa mnom lično, medicinski, zašto ne mogu… Mogu li da imam decu?“ – oni ništa ne znaju o tome, a pitaju i komentarišu, imaju razna mišljenja i to je zaista teško i jednostavno frustrirajuće.“

Glumica, koja je najpoznatija po ulogama u romantičnim komedijama kao što su Picture Perfect i The Break-up, bila je u braku sa glumcem Bredom Pitom pet godina. Nakon razvoda udala se za drugog glumca, Džastina Terua 2015. godine. Njen život pratila su pitanja da li zapravo želi ili ne želi da ima decu – tema za koju se čini da je potpuno nametnuta.

Zaključila je: „Ni Doli Parton nikada nije imala decu. Ali da li je ljudi prozivaju zbog toga? Ne, niko nije pokušao da je stavi na stub srama.“

Ukoliko imate bilo koje pitanje možete kontaktirati Centar za vantelesnu oplodnju na 0800 333 030 ili direktno Udruženje Šansa za roditeljstvo na 061 624 522

Izvor: www.ivfbabble.com

Pronađite temu ili članak koji Vas zanima

ili odaberite neku od tema