Dragi parovi u borbi za potomstvo,
Voleli bismo da nam se 14. oktobra od 12.30 časova pridružite na drugoj velikoj tribini u organizaciji Udruženja Šansa za roditeljstvo, VTO – Šansa za bebe.
Tribina: VTO – Šansa za bebe će se održati u Zadužbini Ilije M. Kolarca, na Studentskom trgu broj 5, u Beogradu, sa ciljem da svi parovi i pojedinci koji imaju problem da postanu roditelji saznaju sve što ih zanima o samom procesu vantelesne oplodnje. Bilo da se tek sada upuštate u borbu za bebu, ili neumorno istrajavate ne odustajući do cilja, verujemo da će vam VTO – Šansa za bebe ponuditi konkretne odgovore, korisne savete i dobrodošle mogućnosti.
Tribinu VTO – Šansa za bebe organizuje Udruženje Šansa za roditeljstvo, u saradnji sa eminentnim stručnjacima za lečenje steriliteta iz zemlje i inostranstva. Svi znamo koliko je ovaj put težak i borba iscrpljujuća, puna uspona i padova, sumnji i strahova, nedoumica i premišljanja. Baš zato želimo da vam i na ovaj način pomognemo, da vas ohrabrimo i osnažimo, da uz kvalitetne informacije i možda dodatne opcije i preporuke, dobijete podršku i podstrek za dalju borbu.
Domaći i strani stručnjaci su pripremili predavanja na interesantne teme i odgovore na sva vaša pitanja. Saznajte više o VTO proceduri, dodatnim analizama, zamrzavanju jajnih ćelija, donaciji reproduktivnih ćelija u inostranstvu i primeni novog Zakona o BMPO. Posle izlaganja i diskusije, moći ćete da imate besplatne konsultacije sa doktorom iz jedne od klinika, ako se za to odlučite i prijavite.
U prigodnoj koktel pauzi, pored osveženja nudimo i upoznavanje sa našim radom, idejama i planovima – kao otvoren poziv za aktivno učestvovanje!
Pridružite nam se. Svi smo zajedno u ovoj borbi, sve različitosti angažujemo u jedinstvena stremljenja i zalaganja – DA NAS DVOJE BUDE BAREM TROJE!
INFO I PRIJAVE ZA BESPLATNE KONSULTACIJE:
Zbog ograničenog broja konsultacija po klinici, molimo sve da se prijave na broj telefona: 061/
GOVORNICI:
- Doc. MUDr. Tonko Mardešić: rođen je 1955. u Pragu. Studije medicine na Karlovom univerzitetu u Pragu je završio 1980. godine.Na području reproduktivne medicine i IVF je aktivan od 1986. godine i pored veoma opsežnog kliničkog delovanja, veoma je aktivan u istraživanjima. Od 1996. godine je medicinski direktor Pronatal-a, šef Odeljenja za reproduktivnu medicinu Instituta za postgradualno obrazovanje. Pod njegovim rukovodstvom je tim čeških lekara postigao niz uspeha: prvi porodjaj nakon prenosa zamrznutog embriona, prvi porodjaj nakon korištenja mikromanipulacijskih postupaka u oblasti zona pellucida, aplikacija ko-kultivacijskih sistema, uspešnu prvu transplantaciju ovarijalnog tkiva itd. Publicirao je više od 100 članaka i kapitola u narodnim i međunarodnim časopisima i knjigama, održao je predavanja na mnogim državnim i međunarodnim stručnim mitinzima.Član je ESHRE od 1986, bivši član ESHRE Izvršnog odbora, bivši predsednik Češkog udruženja za sterilitet i asistiranu reprodukciju, član je Izvršnog odbora Češkog udruženja za plodnost i sterilitet, član mnogih državnih i međunadrodnih redakcija.
- Prof. dr sci. med. Eliana Garalejić, GAK Narodni front; Doktorat Proučavanje hiperstimulacionog sindroma; Škola “Tuboscopy”, London, Engleska; Jednogodišnja subspecijalizacija iz Asistirane reprodukcije, Specijalistički ispit iz ginekologije i akušerstva; “The Royal Women’s Hospital”, Melburn, Australija (usavršavanje); Magistarski rad “Ispitivanje koncentracije tireostimulantnog i tireoidnih hormona u subkliničkoj hipotireozi”; Magistarske studije iz endokrinologije; Kurs Laseroterapije u Evropskoj školi za laseroterapiju, Madrid; Zahvalnica Srpskog lekarskog društva Ginekološko akušerske Sekcije; stipendista španske vlade, provela je tri meseca na usavršavanju na odelenju ultrazvuka ginekološko akušerske klinike “La Paz “; Podpredsednik Udruženja za fertilitet i sterilitet Srbije i Crne Gore; Sekretar Jugoslovenske sekcije za fertilitet i sterilitet Srpskog lekarskog društva; Sekcija za Ginekologiju i akušerstvo SLD; Udruženje lekara Zapadne Australije; Registrovana za osnivačkog člana ESGOI (European Society for Gynaecological and Obstetrical Investigation) i predstavnika Jugoslavije u istoimenom udruženju; član ESHRE; Član Komisije Medicinskog fakulteta u Beogradu za prijem studenata na fakultet.
-
Prof. dr Vesna Kopitović školovanje završila u Novom Sadu na Medicinskom fakultetu, te je diplomirala među najmlađima sa svojih 23 godine i sa visokom prosečnom ocenom od 9,73. Tokom studija aktivno se bavila naučno-istraživačkim radom, te bila autor u 6 studentskih radova koji su prezentovani u zemlji i van nje. Za postignut uspeh tokom druge, treće i četvrte godine studija primala je Univerzitetsku stipendiju grada Novog Sada, koja je dodeljivana najboljim sudentima Univerziteta. Tokom studiranja boravila je na Univerzitetskim Klinikama Nemačkoj i Holandiji. Poslediplomske studije upisala je 1989. godine, odmah po diplomiranju, na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu, smer neuroendokrinologija u trajanju od dve godine, a iste godine je primljena je u stalni radni odnos na Kliniku za ginekologiju i akušerstvo kao asistent u naučno-istraživačkom radu. Magistarsku tezu odbranila je 1994. godine iz oblasti steriliteta i asistirane reprodukcije pod naslovom: »Komparativne vrednosti prolaktina i estradiola u serumu i folikularnoj tečnosti kod stimulisanih ovarijalnih ciklusa žena u programu vantelesne oplodnje». Specijalistički ispit iz oblasti ginekologije i opstetricije položila je sa odličnim uspehom decembra 1995. godine. Doktorsku tezu iz oblasti steriliteta, pod nazivom: “Hormonski testovi i ovarijalni krvni protok u proceni ovarijalne rezerve kod infertilnih pacijentkinja”, odbranila je decembra 2003. godine. U zvanje docenta izabrana je 2004. godine, a u zvanje vanrednog profesora izabrana je marta 2009. godine. Organizator je i subsepcijalističkih i doktorskih studija iz oblasti fertiliteta i steriliteta. Autor je i koautor u više od 150 naučnih i stručnih radova. Bila je učesnik praktičnih i edukativnih seminara iz oblasti asisirane reprodukcije i ginekološke endoskopije u raznim zemljama širom sveta: Nemačka, Austrija, Kanada, Singapur, Italija, Mađarska, Belgija i druge. Na Klinici za ginekologiju i akušerstvo od 1998. godine raspoređena je na Zavodu za humanu reprodukciju, te je od 2006. godine postala i Upravnik Zavoda za humanu reprodukciju. Na tom mestu započinje niz novih metoda i postupaka u lečenju bračne neplodnosti, te u okviru Nacionalnog programa za vantelesnu oplodnju Ministarstva zdravlja Republike Srbije, nosilac je programa i vodja tima za vantelesnu oplodnju na Klinici za ginekologiju i akušerstvo, koja je zabeležila odlične rezultate u ovoj oblasti. Od 11. jula 2012. godine postaje član Vlade Autonomne Pokrajne Vojvodine kao Sekretarka za zdravstvo, socijalnu politiku i demografiju. Trenutno radi u SGB Ferona, Novi Sad.
- Doktor Elias Tsakos je osnivač i medicinski direktor klinike Embryoclinic u Solunu formirane 2013 godine. Načelnik ginekologije i obstetrike u bolnici Svetog Luke u Solunu od 2000 godine. Osnivač Centra za ginekologiju i fertilitet (1999). Specijalista ginekologije, akušerstva i hirurgije sa užom specijalizacijom u oblasti fertiliteta i vantelesne oplodnje. Studirao je u Grčkoj (1985-1990), a postdiplomske studije završio u Bristolu i Londonu (1991-1998). I dalje sarađuje sa Velikom Britanijom u oblasti naučnih istraživanja, održava predavanja na kongresima i piše naučne radove. Sa iskustvom od 25 godina, dr Tsakos je izuzetno iskusan specijalista u svim oblastima ginekologije, svim aspektima steriliteta i vantelesne oplodnje i autor 5 naučnih radova u prestižnim publikacijama PubMed, koje se smatraju svetskim autoritetom u obradi naučnih tema iz svih oblasti medicine. Popularan i čest gost na domaćim i međunarodnim konferencijama, seminarima i kongresima, dr Tsakos je i član Britanskog medicinskog veća, ESHRE, Američkog udruženja za reproduktivnu medicinu, Međunarodnog udruženja za zaštitu fertiliteta i drugih. U svom radu u Centru za ginekologiju i fertilitet u Solunu, najvećem privatnom centru u čitavoj severnoj Grčkoj, dr Tsakos se brine o preko 4.000 pacijenata godišnje i obavi preko 300 operacija, mahom kompleksnih endoskopskih intervencija. Centar za VTO, Embryoclinic, postigao je najviše rezultate uspešnosti u regionu, i posećen je (od osnivanja 2013. godine do danas) od strane pacijenata iz 12 zemalja širom sveta. Među prvim je ginekolozima u Grčkoj koji su primenili laparoskopsku histerektomiju, koju je predstavio i uveo u bolnicu Sveti Luka u Solunu, a danas se smatra jednim od najiskusnijih stručnjaka za histerskopiju i laparoskopiju. Poznat je po svom istraživačkom radu o Antimilerijan hormonu koji je štampan i nagrađen.
-
Dr Zorica Crnogorac, specijalista ginekologije i akušerstva, subspecijalista steriliteta i fertiliteta, osnivač je specijalne ginekološke bolnice Genesis. Nakon završene specijalizacije iz ginekologije i akušerstva, svoje lekarsko interesovanje je usmerila na usavršavanje u oblastima kao što su lečenje bračnog steriliteta i tehnike asistirane humane reprodukcije. Usavršavala se u prestižnim evropskim centrima koji se bave vantelesnom oplodnjom IVF metodom u Beču, Kopenhagenu i Londonu. Usavršavanje u Beču, Kopenhagenu i Londonu doneli su joj značajno iskustvo i neprocenjivo znanje koje ona stručno primenjuje u svakom od ovih tretmana.